
Jak nie stracić głowy przed ekranem w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę:
- Co wiemy o taktykach wykorzystywanych przez zorganizowane siły rosyjskiej dezinformacji?
- Jak udzielać się w debacie online, żeby wspierać, a nie szkodzić?
- Jak weryfikować treści, kiedy nie można ufać, że media społecznościowe zrobią to za nas?
- Jak unikać rozpowszechniania treści, które są kontrowersyjne?
Zapraszamy na nagranie dyskusji dr Katarzyny Chojeckiej (doktor nauk prawnych, zajmującej się komunikacją polityczną i doradztwem regulacyjnym dla spółek z sektora technologicznego), Jana Jęcza (doktoranta na Wydziale Socjologii UAM, zajmującego się społecznym wymiarem nowych technologii) i Jakuba Szymika (stratega komunikacji politycznej, specjalizującego się w prowadzeniu kampanii społecznych w internecie i doradzaniu organizacjom obywatelskim). Rozmowa odbyła się 2 III 2022 roku.
Jakub Szymik
Stały współpracownik „Kontaktu”. Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim, zawodowo zajmuje się mobilizowaniem ruchów społecznych i politycznych. Absolwent programu „Gen demokracji” Instytutu Bronisława Komorowskiego. Fan Seliny Meyer. Na Twitterze: @jakubszymik.
Jan Jęcz
Doktorant na Wydziale Socjologii UAM, zawodowo i naukowo związany z branżą cyfrową.
Katarzyna Chojecka
Doktor nauk prawnych, zajmuje się komunikacją polityczną i doradztwem regulacyjnym dla spółek z sektora technologicznego. Członkini stowarzyszenia Women in AI, prowadzi warsztaty z zakresu wykorzystywania sztucznej inteligencji w social mediach oraz edukuje w zakresie ich wpływu na jakość dyskursu publicznego. Nauczycielka akademicka związana z Uniwersytetem Warszawskim, autorka wielu publikacji polskich i...