"Kawa i czasopisma". Spotkanie z redakcją "Kontaktu"
Od pytań o profil pisma przejdziemy do rozmowy o numerze, nad którym teraz pracuje redakcja. Problemy, wokół których krąży tym razem, prowokują do namysłu nad polską tożsamością (/tożsamościami) i sposobami jej (/ich) definiowania, opisywania.Drugą część spotkania poświęcimy centralnemu zagadnieniu numeru: „małym obczyznom”, czyli próbom zmiany języka i wymiany mapy historycznych doświadczeń w rozmowie o polskości. Porozmawiamy z Dorotą Borodaj – powołując się na jej tekst o powojennych migracjach i związanym z nimi doświadczeniu nieciągłości, niejasnej tożsamości. Do rozchwiania tożsamości jako zagadnienia, tematu i podskórnego problemu polskiej literatury najnowszej nawiąże w dyskusji nasz gość – Krzysztof Cieślik.
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele redakcji „Kontaktu” (z redaktorem naczelnym – Miszą Tomaszewskim), a w roli zewnętrznego dyskutanta w drugiej części: Krzysztof Cieślik – recenzent, krytyk literacki, współpracownik „Polityki”. Spotkanie poprowadzi (a w drugiej części wystąpi też w roli dyskutantki) Eliza Kącka – literaturoznawczyni.
————-
„Kontakt” to papierowy magazyn i internetowy dwutygodnik katolewicy społecznej. Łączymy lewicową wrażliwość na problemy wielowymiarowego ubóstwa i wykluczenia społecznego – w skali zarówno lokalnej, jak i pozaeuropejskiej – z inspiracjami płynącymi z nauki społecznej Kościoła, tradycji chrześcijaństwa ubogiego i zaangażowanego społecznie oraz teologii wyzwolenia (redakcja o sobie). „Kontakt” ukazuje się od 2007 roku, wydawcą jest warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.
Organizator Fundacja Otwarty Kod Kultury
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście
http://
FB/kawa.i.czasopisma