Było na co popatrzeć…
Ostatni rok to także rok wielu świetnych, inteligentnych a nieraz i zabawnych ilustracji zdobiących kolejne wydania naszego dwutygodnika. Zapraszamy do podziwiania sylwestrowego kolażu, który pokazuje zarówno różnorodność stylów naszych ilustratorów, jak i, pośrednio, różnorodność tematów podejmowanych na naszych łamach!
Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,
Tym razem będzie krótko, gdyż wyjątkowo nie o słowa chodzi. W drugiej części naszego wydania podsumowującego rok 2015 chcemy oddać pole naszym Ilustratorom, bez których, można powiedzieć to z całą pewnością, nasze pismo nie byłoby ani w połowie tak rozmaite, ciekawe i atrakcyjne wizualnie, jak ma szczęście być. Naszą zasadą jest, że żaden tekst, wywiad czy reportaż, który u nas się ukazuje nie może „pójść na sucho”, to znaczy bez wizualnego uzupełnienia. Poza nielicznymi sytuacjami, gdy jako ilustracji używamy zdjęcia, które oddaje najlepiej opisywane wydarzenie lub zjawisko, oraz z wyłączeniem recenzji książek, płyt i filmów, które ilustrujemy zwyczajowo odpowiednio ich plakatami bądź okładkami, graficzną oprawę zapewniają nam nasi wspaniali Ilustratorzy.
Czynią to w różny sposób. Każdy z nich ma swój własny indywidualny styl. Rysunki jednych cechuje stylistyczny ascetyzm, innych różnorodność używanych środków. Jedni tworzą komiksy, inni minimalistyczne, czarno-białe rysunki. Wszystkich jednak łączy profesjonalizm, zaangażowanie, inteligencja i poczucie humoru. Często w redakcji zastanawiamy się, w jaki sposób zostanie zilustrowany dany materiał i nieraz nie możemy wyjść z podziwu dla tego, jak oryginalną ścieżką interpretacyjną podążyła jego Ilustratorka lub Ilustrator. Im wszystkim: Kubie i Hance Mazurkiewiczom, Rafałowi Kucharczukowi, Agnieszce Wiśniewskiej, Stanisławowi Gajewskiemu, Antkowi Sieczkowskiemu, Ani Liberze, Marcie Basak, Joannie Grochockiej, Kasi Majchrowskiej, Monice Grubiźnie, Aleksandrze Lampart, Karolinie Burdon, Magdalenie Walkowiak, Annie Krztoń, Justynie Krzywickiej, Tomkowi Obińskiemu, Malwinie Mosiejczuk, Idze Gosiewskiej, oraz Natalii i Albertowi Łukasiakom serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę i mamy nadzieję na wiele nowych, wizualnych wrażeń w roku 2016.
A wszystkich Państwa zapraszamy do obejrzenia sylwestrowego kolażu, czyli zestawu wybranych ilustracji, które zdobiły nasze materiały przez ostatnie 12 miesięcy. Jest na co popatrzeć!
Ala Budzyńska i Stanisław Zakroczymski,
wraz z całym zespołem redakcyjnym www.magazynkontakt.pl
Stanisław Zakroczymski
Członek Zarządu Instytutu Strategie 2050, prawnik, historyk, w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW przygotowuje doktorat z prawa administracyjnego. Autor wywiadu-rzeki z prof. Adamem Strzemboszem, „Między prawem i sprawiedliwością”. Wieloletni redaktor, a obecni stały współpracownik Magazynu Kontakt.
Ala Budzyńska
Absolwentka Kolegium MISH UW, w ramach którego studiowała polonistykę i filozofię. Nauczycielka w Liceum Chocimska. Członkini redakcji Magazynu Kontakt.