dwutygodnik internetowy
26.12.2016 "złota dwunastka" tekstów upływającego roku
magazyn papierowy


Kup
egzemplarz
Magazynu
kontakt
z tym
artykułem

Złota dwunastka

Prezentujemy Państwu „złotą dwunastkę” tekstów mijającego roku. Dotykają one różnorodnych tematów, prezentują też zróżnicowane formy. Teksty te łączy fakt, że w mijającym roku były dla nas i dla Państwa szczególnie ważne, prezentowały bowiem ciekawe i odkrywcze spojrzenia na problemy, które przyniósł nam 2016 rok.

tralalalala

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,

W 189. wydaniu naszego pisma znajdziecie „złotą dwunastkę” tekstów mijającego roku. Składa się na nią dwanaście artykułów o zróżnicowanych formach – jest wśród nich esej, reportaż, recenzja płyty i komentarze do bieżących wydarzeń. Teksty te dotykają całego spektrum tematów, w tym: chrześcijańskiego rozumienia miłości i kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, problemu aborcji, sytuacji uchodźców w obozie w Salonikach, Października 56’ w Polsce, programu „Projekt Lady”, a także najnowszej płyty Łony. Tym, co łączy teksty „złotej dwunastki”, jest fakt, że w mijającym roku cieszyły się one Państwa i naszym uznaniem, wyrażanym nie tylko w wysokim czytelnictwie, lecz także w dyskusji, którą wywoływały. Zarówno w ważnych, jak i pozornie błahych kwestiach były ciekawym i odkrywczym głosem, dobrze też pokazują, co nowego wniósł 2016 rok do debaty publicznej, i jako takie stanowią według nas jego dobre podsumowanie. W następnym wydaniu dwutygodnika znajdą Państwo „złotą dwunastkę” wywiadów. Wszystkie te teksty chcielibyśmy przypomnieć Państwu, zanim kolejny rok przyniesie nowe problemy, zagadnienia i dyskusje.

Ogromnie dziękujemy zarówno stałym, jak i nowym Czytelniczkom i Czytelnikom, że w mijającym roku byli Państwo z nami! Cieszymy się z rosnącego zainteresowania naszą działalnością i wyrazów sympatii, które wielokrotnie od Państwa dostawaliśmy. W przyszłym roku obiecujemy pracować równie ciężko, by nie zawieść tego zaufania. Życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Oby bożonarodzeniowy spokój był z Państwem jak najdłużej, a rok 2017 przyniósł mniej zawirowań niż ten mijający.

Redakcja internetowego Magazynu „Kontakt”