dwutygodnik internetowy
15.06.2015
magazyn papierowy


Kup
egzemplarz
Magazynu
kontakt
z tym
artykułem

Zaproszenie na debatę „Kościół kobiet”

Czy Kościół faktycznie nie może poradzić sobie z obecnością oraz zaangażowaniem religijnym i społecznym drugiej płci? Czy potrzebna jest rewolucja feministyczna w kościelnych strukturach? Dla kogo i dlaczego problematyczne jest kapłaństwo kobiet? Zapraszamy na debatę, w której wezmą udział Zuzanna Radzik i Małgorzata Terlikowska.

Ilustr.: materiały prasowe

Kościół nie musi być rodzaju męskiego – przekonuje Zuzanna Radzik w swojej nowej książce „Kościół kobiet”. I przytacza historie, o których polski czytelnik nie tylko nie miał pojęcia, ale w które ciężko jest uwierzyć. Jej bohaterkami są katolickie aktywistki, siostry zakonne – feministki, teolożki zajmujące wysokie stanowiska na uniwersytetach. Autorka udowadnia, że inne spojrzenie na Kościół jest nie tylko możliwe, ale i konieczne. A jakakolwiek zmiana musi dokonać się przy ich udziale – kobiet zaangażowanych w życie Kościoła.

Czy Kościół faktycznie nie może poradzić sobie z obecnością oraz zaangażowaniem religijnym i społecznym drugiej płci? Czy potrzebna jest rewolucja feministyczna w kościelnych strukturach? Dla kogo i dlaczego problematyczne jest kapłaństwo kobiet?

W debacie wezmą udział:

Zuzanna RADZIK – teolożka, zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim i relacjami polsko-żydowskimi. Stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym.

Małgorzata TERLIKOWSKA – etyk, redaktor. Pracowała w Radiu Plus, Katolickiej Agencji Informacyjnej, współpracowała z Redakcją Programów Katolickich TVP. Jest mamą piątki dzieci.

Prowadzenie: Alicja Budzyńska

Wtorek, 16 czerwca, godzina 19.30
państwomiasto

Debata finansowana ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – FIO