dwutygodnik internetowy
26.01.2015
magazyn papierowy


Kup
egzemplarz
Magazynu
kontakt
z tym
artykułem

Witamy w dwutygodniku!

Internetowe wydanie Magazynu „Kontakt” przechodzi swoją małą rewolucję. Odmładza się skład redakcji. Zmieniamy układ graficzny strony. Wydania ukazywać się będą co drugi poniedziałek i będą obszerniejsze niż dotychczas. Ufamy też, że ich treść będzie jeszcze bogatsza i ciekawsza. Chcemy pracować na Wasze zaufanie!

Szanowne Czytelniczki, szanowni Czytelnicy,

Internetowe wydanie Magazynu „Kontakt” przechodzi swoją małą rewolucję. Od dziś będziemy wychodzić jako dwutygodnik. Mamy nadzieję, że ta forma pozwoli nam  patrzeć na rzeczywistość obszerniej, wnikliwiej i bardziej wieloaspektowo. Co drugi poniedziałek będziemy publikować komplet komentarzy, artykułów, wywiadów i recenzji, uzupełnianych, jak dotychczas, ilustracjami współpracujących z nami grafików. Nowa szata graficzna, stworzona przez Kubę Mazurkiewicza, umożliwi przedstawienie każdego numeru dwutygodnika jako spójnej i obszernej całości. Nie rezygnujemy jednak z komentowania rzeczywistości „na gorąco”, dlatego także pomiędzy wydaniami będą zdarzać się komentarze członków redakcji do bieżących wydarzeń.

W tym miejscu słowa podziękowania należą się poprzednim szefom internetowej redakcji: Ignacemu Dudkiewiczowi, który stworzył ją od podstaw, oraz Jarosławowi Ziółkowskiemu, który kierował nią pomyślnie przez ostatnie półtora roku. Obecnie skład redakcji ulega poszerzeniu. Do osób już wcześniej związanych z tygodnikiem i kwartalnikiem, dochodzą nowi, młodzi redaktorzy. Liczymy, że ich zaangażowanie i wiedza znacznie rozszerzy i wzmocni przekaz dwutygodnika.

2>1

ilustr.: Marta Basak

Zmieniamy się i udoskonalamy wizualnie, żeby wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Nasza wrażliwość i zainteresowania pozostają jednak niezmienne. Nadal odczuwamy potrzebę podejmowania tematów często pomijanych w dyskursie publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem problemów dotyczących wykluczenia społecznego i wielowymiarowego ubóstwa. Nadal staramy się patrzeć na to, co dzieje się wokół nas z perspektywy katolicko – lewicowej. Niezmiennie chcemy wskazywać na punkty wspólne między dyskursem lewicowym a katolicyzmem reprezentowanym przez nurty takie jak teologia wyzwolenia, ale też realizującym się w nauce społecznej Kościoła.

Uzupełniamy się i dopełniamy z kwartalnikiem „Kontakt”, dlatego najciekawsze teksty z kwartalnika pojawiać się będą również w dwutygodniku. Opisywane w kwartalniku idee mamy ambicję konfrontować z aktualnymi wydarzeniami. Interesuje nas to, co dotyczy spraw bliskich, lokalnych i miejskich, przez ogólnokrajowe aż po zagraniczne, wykraczające poza nasz kontynent. Będziemy podejmować tematy związane z życiem społecznym, politycznym i ekonomicznym. Chcemy wzbogacić treść naszego magazynu także o kwestie związane ze społeczną rolą prawa. Będziemy także obserwować życie Kościoła w Polsce i na świecie, starając się zwłaszcza zrozumieć i upowszechniać przesłanie papieża Franciszka.

Rozbudowujemy nasz dział kulturalny, który nie będzie ograniczał się już wyłącznie do recenzji (choć te będą ukazywać się w każdym naszym numerze). Uważamy, że tematy związane z muzyką, literaturą, filmem, teatrem i sztukami wizualnymi są nieodłącznie związane z kwestiami społecznymi, politycznymi czy gospodarczymi. Nie chcemy jednak traktować kultury jedynie jako odbicia nastrojów społecznych. Będziemy przyglądać się jej wielostronnie i na różnych poziomach. Dowodów na to możecie szukać już w naszym debiutanckim numerze, który wraz z tym tekstem ujrzał światło dzienne.

Wszystkie te zmiany przygotowaliśmy z myślą o czytelnikach Magazynu Kontakt. Dla Was chcemy tworzyć nasz portal, dlatego oczywiście niezmiennie zachęcamy do komentowania artykułów i kontaktowania się z redakcją, abyśmy mogli stale udoskonalać nasz dwutygodnik. Zwłaszcza zachęcamy do dzielenia się z nami uwagami dotyczącymi naszej nowej szaty graficznej, która jeszcze przez kilka dni będzie stopniowo udoskonalana.

 

zapraszamy do lektury i polecamy się na przyszłość,
Ala Budzyńska i Stanisław Zakroczymski,
szefowie redakcji magazynkontakt.pl,
wraz z całym zespołem redakcyjnym.