dwutygodnik internetowy
22.08.2016
magazyn papierowy


Kup
egzemplarz
Magazynu
kontakt
z tym
artykułem

Tydzień Jezusa po raz drugi w Warszawie

Regionalny Marsz dla Jezusa, liczne koncerty, warsztaty i wiele innych atrakcji odbędzie się w stolicy pod szyldem „Tydzień Jezusa”. Mieszkańców Warszawy czeka w dniach 21–28 sierpnia prawdziwa eksplozja współczesnej i alternatywnej kultury chrześcijańskiej.

fot. Materiały prasowe

fot. Materiały prasowe

Jej epicentrum znajdzie się pod Pałacem Kultury od strony Alej Jerozolimskich, gdzie stanie scena. „«Tydzień Jezusa» to jedyny w swoim rodzaju festiwal organizowany przez ludzi, dla których Bóg jest na pierwszym miejscu przez 365 dni w roku” – taki komunikat widnieje na stronie internetowej imprezy, w której organizację zaangażowało się wiele protestanckich kościołów w Warszawie.

Koncerty i eventy 

Na „Tydzień Jezusa” składa się wiele wydarzeń, które będą miały miejsce w różnych częściach Warszawy, jednak epicentrum chrześcijańskiej radości i uwielbienia znajdzie się pod Pałecem Kultury i Nauki. Na scenie głównej, która stanie przy Alejach Jerozolimskich, 21 sierpnia o godzinie 17.00 nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu. Swoją muzyką wydarzenie uświetnią zespoły: Sienna Gospel Choir, Grzegorz Kloc i CorTuum.

I od tej chwili przez cały tydzień Warszawa będzie nieustannie trwała w chwale i obecności Jezusa. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–18.00 na terenie miasta odbywać się będą między innymi warsztaty, pokazy filmów, akcje ewangelizacyjne, na przykład „Jesteś cenny”. Oprócz dzielenia się świadectwami wiary, spotkań i rozmów, podczas „Tygodnia Jezusa” znajdzie się również czas na rozwijanie talentów wokalnych pod czujnym okiem członków zespołu TGD (26–27 sierpnia). Uczestnicy warsztatów efekty swojej pracy zaprezentują podczas finałowego koncertu, który rozpocznie się 27 sierpnia o 17.00, tuż po Marszu dla Jezusa.

Oczywiście „Tydzień Jezusa” nie mógłby odbyć się bez wielkiej dawki uwielbienia Boga, bo jak sami organizatorzy przyznają: „Zostaliśmy stworzeni z ogromną potrzebą uwielbiania”. Dlatego też każdego dnia (od poniedziałku do piątku) od godziny 19.00 na scenie głównej wieczory z przesłaniem pod tytułem „Warszawa uwielbia Jezusa” poprowadzi duszpasterz TGD, Bogdan Olechnowicz. Towarzyszyć mu będą zespoły: Tehillah, Zeifert Projekt, Gospel Rain, Krzysztof Szczypuła & PAX, MU 24/7.

zeszłoroczny "Tydzień Jezusa"; materiały organizatora

zeszłoroczny “Tydzień Jezusa”; materiały organizatora

Marsz dla Jezusa

Ponad dwadzieścia lat temu Marsz dla Jezusa odbył się w Polsce kilka razy, nawiązując tym samym do ogólnoświatowego ruchu Marszów. Po wieloletniej przerwie pokojowa demonstracja odbyła się ponownie w 2012 roku dzięki inicjatywie „przyniesionej” z Calgary przez Artura Pawłowskiego. Inicjator wydarzenia ponownie odwiedzi stolicę w czasie najbliższego „Tygodnia Jezusa” i weźmie udział w kolejnym już Marszu. W tym roku rozpocznie się on 27 sierpnia o godzinie 14.00 pod Sejmem. Marszowicze wyruszą z ulicy Wiejskiej, przejdą szlakiem królewskim i dotrą pod Pałac Kultury. Tego dnia na ulicach Warszawy pojawią się więc biało-czerwone baloniki oraz charakterystyczne czerwone koszulki z treściami o charakterze ewangelizacyjnym.

Dlaczego wyruszamy spod Sejmu? To szczególnie ważne dla kraju miejsce i chcemy wraz z uczestnikami marszu błogosławić je, modląc się o Bożą ochronę dla naszej ojczyzny. Chcemy w modlitwie powierzyć wszystkich polityków Bogu, aby umiejętnie, mądrze pokierowali losami Polski.

Marsz dla Jezusa jest niezwykle pozytywnym i pokojowym wydarzeniem. Jego celem jest przeprowadzanie ewangelizacji w dobrze znanej formie demonstracji społecznej. Zawiera w sobie również elementy przesłania o charakterze społecznym. W pokojowej manifestacji wezmą udział chrześcijanie z różnych denominacji, wspólnie wskazując na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości – fundamentu zachodniej cywilizacji. Zdaniem Artura Pawłowskiego wypierając się moralnych zasad pochodzących z Pisma Świętego, Europa podcina gałąź na której siedzi. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wyznawcy Chrystusa. Pokażmy, że nasza wiara jest pozytywna, że pokój, dobro i miłość nie straciły na znaczeniu. Będziemy maszerować w jedności, ku czci naszego Boga i nie jest to smutne wydarzenie, lecz prawdziwe święto pełne radości i modlitwy – przekonuje Pawłowski.

Ważną częścią pochodu są również przystanki przeznaczone na modlitwę za rządzących i kraj. Wszystkie politycznie znaczące miejsca na trasie będą punktami istotnymi dla chrześcijańskiej proklamacji i modlitewnej intencji Marszu. Podczas demonstracji będzie można usłyszeć również krótkie przemówienia przywódców i przedstawicieli wspólnot zaangażowanych w organizację „Tygodnia Jezusa”. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program Tygodnia Jezusa można znaleźć na stronie wydarzenia.

  • Mariusz

    Dzisiaj 23.08.2016 po godzinie 10,00 jakiś nieopierzony mówca obrażał słuchaczy mówiąc, że “…wszyscy macie Biblię w domu, ale nie wiecie co w niej się znajduje!”. Przykro mi się zrobiło, gdyż wiem co jest w Biblii, ponieważ ją studiuję, ale i tak zostałem na słuchaniu pięknych pieśni o Starym Krzyżu i Baranku Bożym w wykonaniu jednej skromnej pani.