dwutygodnik internetowy
24.03.2014
magazyn papierowy


Kup
egzemplarz
Magazynu
kontakt
z tym
artykułem

Majdan ma głos

Historia zatrzymana w kadrze. Na Ukrainie, wbrew Fukuyamie, historia wcale się nie skończyła.

Ludzie, kochajmy jeden drugiego jak siebie samego. Niech zawsze będzie pokój. Bez miłości nie ma życia - generał chorąży ukraińskiego kozactwa m. Lwowa Taras Senik

Pomysł, żeby pojechać do Kijowa i zobaczyć Majdan na własne oczy powstał w czasie demonstracji pod Ambasadą Rosji. Tylko jak najlepiej oddać atmosferę kijowskiej ulicy, skoro my jesteśmy jedynie obserwatorami z zewnątrz? Krzysiek Kolski wpadł na pomysł, aby oddać głos ludziom z Majdanu – żeby na kartonach zapisali to, co mają do przekazania światu – wykrzyczeć swój ból, swoje nadzieje, niepokoje.
 
W galerii obejrzycie wybrane przez nas siedem, najlepszych według nas, zdjęć. Historia zatrzymana w kadrze. Na Ukrainie, wbrew Fukuyamie, historia wcale się nie skończyła. Mamy wiarę, że Ukraina stanie się częścią Unii Europejskiej, bo co do tego, że Ukraińcy już w Europie są – nie mamy żadnych wątpliwości. Oni sami dokonali już tego wyboru – bez suflerów z zewnątrz, bez przekupnych polityków. I dlatego wierzymy, że żadne czołgi i obce wojska nie zatrzymają tego procesu. To właśnie zobaczyliśmy na Majdanie.
 
Chwała Ukrainie!

 

Putin, daj nam spokój. My nie mieszamy się w sprawy twojej władzy i ty nie mieszaj się w nasze. Sami sobie poradzimy. Chwała Ukrainie - Kostik Z.

 

Ukraina i Polska razem. Chwała Ukrainie, chwała bohaterom!

 

Jesteśmy za jedną Ukrainą

 

Jestem Jura. Chcę żyć normalnie i żeby moje dzieci nie były sierotami. Chwała Ukrainie!

 

Ukraina to Europa - Emil Angel

 

Twórcy projektu: Maya Teryaki (zdjęcia), Krzysiek Kolski (pomysłodawca), Sergiusz Kazimierczuk (autor wstępu i tłumacz).
 
Jeśli nie chcą Państwo przegapić kolejnych wydań naszego tygodnika, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
 

 

 • Lord_capri

  slabe strasznie ,troche żerowanie na tragedii , nic nie wnosi , nikomu nie pomaga. Zreszta kogo oni obchodza te resztki faszystow

  • Piekarnik

   trollllllllllo

   • Lord_capri

    ze co ?