dwutygodnik internetowy
11.01.2016
magazyn papierowy


Kup
egzemplarz
Magazynu
kontakt
z tym
artykułem

Majd: Moje pisarstwo to obserwacja

Z Hoomanem Majdem rozmawia Jakub Szymczak. Tekst jest przedrukiem z bloga autora. Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi Szymczakowi za wolę opublikowania go na naszych łamach. JAKUB SZYMCZAK: Jak się ma Khash? HOOMAN MAJD: Dobrze, bardzo dobrze, dziękuję! Ile ma już lat? To już pięć lat. Dzieci dzisiaj wiedzą wszystko o elektronice. On umie na przykład używać […]

Z Hoomanem Majdem rozmawia Jakub Szymczak. Tekst jest przedrukiem z bloga autora. Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi Szymczakowi za wolę opublikowania go na naszych łamach.

JAKUB SZYMCZAK: Jak się ma Khash?

***

Hooman Majd to amerykański pisarz pochodzenia irańskiego, który od kilku lat tłumaczy zachodniemu odbiorcy zawiłości irańskiego systemu politycznego i perskiej duszy. Napisał już trzy książki o Iranie, wszystkie wydane w Polsce przez Karakter. Jego książki to nie tylko reportaże o Iranie, ale także eseje o byciu człowiekiem z pogranicza kultur, o podwójnej tożsamości w dzisiejszym świecie. Najnowsza z nich, „Ministerstwo Przewodnictwa Uprasza o Niepozostawanie w Kraju” to zapis roku, który mieszkający na co dzień w Nowym Jorku Majd spędził w Iranie wraz z żoną i synkiem.