dwutygodnik internetowy
20.10.2014
magazyn papierowy


Kup
egzemplarz
Magazynu
kontakt
z tym
artykułem

Kobiety Kościoła. Koncert

Młoda dyrygentka chóralna, dwudziestu wokalistów, jedna oboistka, sześć kompozytorek, liczna grupa błogosławionych i świętych przywołanych w kompozycjach i będących inspiracją dla projektu muzycznego “Kobiety Kościoła”.   Pomysłodawczyni projektu, Teresa Gręziak, na co dzień związana z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, zespołem działającym od 50 lat przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie, zaprosiła do współpracy interesujące młode […]


Młoda dyrygentka chóralna, dwudziestu wokalistów, jedna oboistka, sześć kompozytorek, liczna grupa błogosławionych i świętych przywołanych w kompozycjach i będących inspiracją dla projektu muzycznego “Kobiety Kościoła”.
 
Pomysłodawczyni projektu, Teresa Gręziak, na co dzień związana z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, zespołem działającym od 50 lat przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie, zaprosiła do współpracy interesujące młode kompozytorki, związane obecnie bądź dawniej z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Razem chcą stworzyć jedyny w swoim rodzaju koncert chóralny będący hołdem dla znaczących postaci kobiecych Kościoła Katolickiego. Utwory, dla których punktem wyjścia były historie osób takich jak: Hildegarda z Bingen, Klara z Asyżu czy Edyta Stein, zostały napisane specjalnie na tę okazję. Koncert połączony będzie z komentarzem Zuzanny Flisowskiej, doktorantki Wydziału Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim, kończącej teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym Collegium Bobolanum w Warszawie.
 
Honorowy patronat nad koncertem objął Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Patronem medialnym wydarzenia jest “Kontakt”.
 
25 października godzina 19, Kościół Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim. Wstęp wolny!
http://kobietykosciola.pl/